در حال بارگذاری ...

بهترین سرویس های ذخیره سازی ابری

بهترین سرویس های ذخیره سازی ابری

این روز ها یکی از مسائل مهم زندگی ذخیره امن اطلاعات است. برای ذخیره اطلاعات راههای مختلفی وجود دارد. برای مثال ذخیره اطلاعات روی هارد اکسترنال یا هارد های اینترنال یا سرویس های ذخیره سازی ابری میتوان نام برد, که همه اینها برای این کار امن نیستند. بهترین و امن ترین روش ذخیره سازی سرویس ذخیره سازی ابری است, که چند نمونه از بهترین های این صنعت را معرفی میکنیم

بهترین سرویس های ذخیره سازی ابری 1

IDrive

این سرویس ذخیره سازی ابری جزء معروف‌ترین ها است که با توجه به ویژگی ها و امکاناتی کاملی که دارد میتواند یکی از بهترین ها برای افراد مختلف باشد.

سرویس ذخیره سازی ابری IDrive تقریبا از تمامی سیستم عامل های موجود حال حاظر پشتیبانی میکند و شما با داشتن یک اشتراک میتوانید از تمام دستگاههایی که دارید به این سرویس متصل شوید و به صورت همزمان اطلاعات خودتان را ذخیره کنید.

برای کسانی که به عکاسی علاقمند هستند و افرادی که عکس های خود را روی فضای ابری ذخیره می کنند فوق العاده است , چون این سرویس ذخیره سازی ابری قابلیت تشخیص چهره دارد و می تواند تمام عکس های را از روی چهره افراد تشخیص داده و دسته بندی کند.

ولی IDrive اینقدر ها هم بی نقص نیست. این سرویس ذخیره سازی ابری نسبت به بقیه رقبای خود از سرعت کمتری برخوردار است و همچنین رابطه کاربری آن خیلی قدیمی است. با تمام این صحبت ها IDrive از لحاظ امنیت قابل اعتماد است و همچنین با در اختیار گذاشتن 5 ترابایت فضای می تواند بهترین گزینه برای شما باشد

قیمت: سالانه 99.99 دلار (5 ترابایت)

سازنده : IDrive Inc

بهترین سرویس های ذخیره سازی ابری 2

Google Drive

گوگل تقریبا در هر زمینه ای دستی در کار دارد و در بخش سرویس ذخیره سازی ابری نیز با Google Drive به میدان آمده تا رقیب سر سختی در این زمینه باشد. گوگل برای اول کار 15 گیگابایت فضای ذخیره سازی ابری به شما کاملا رایگان می دهد تا شما بتوانید ارزیابی کنید که این سرویس ذخیره سازی ابری برای شما مناسب است یا خیر.

بعد از این که شما 15 گیگ را استفاده کردید شما می توانید نسبت به حجمی که نیاز دارید پلن های مختلف را خریداری کنید که گرانقیمت ترینشان سالانه 99/99 دلار با فضای 2 ترابایت است

همچنین یک قابلیت برای عکس و فیلم دارد که می تواند بدون محدودیت فضا تمام عکس ها و فیلم ها را بصورت فشرده شده و کم حجم تر ذخیره کند.

بزرگترین نقطه قوت این سرویس ذخیره سازی ابری سرعت خوب آن است که زمان آپلود و دانلود بدون هیچ گونه چالشی کم می کند.

مهمترین و تنها نقطه ضعف این سرویس ذخیره سازی ابری نبود رمزگذاری برای فایل هاست که در همین موضوع از رقبای خود عقب مانده.

قیمت: سالانه 99.99 دلار (2 ترابایت)

سازنده : Google

بهترین سرویس های ذخیره سازی ابری 3

Next Cloud

در این سرویس ذخیره سازی ابری می توان نرم افزار NextCloud را بر روی سرور نصب کرد و سرور را به یک فضای ابری تبدیل کرد. نرم افزار این سرویس ذخیره سازی ابری کاملا رایگان است ولی باید پول هاست را در نظر گرفت

این سرویس ذخیره سازی ابری بیشتر برای اشخاص یا سازمانهایی که نیاز به حجم زیادی از اطلاعات دارند مناسب است.در غیر این صورت بهتر است سراغ سرویس ذخیره سازی ابری دیگر که دردسر کمتری دارند رفت.

امنیت NextCloud بسیار بالاست و شما را بابت امنیت اطلاعات کاملا راحت می کند. همچنین به طور همزمان 50 نفر می توانند از فضایی که برای اطلاعات در اختیار گذاشته شده استفاده کنند. تنها نقطه ضعفی که این سرویس ذخیره سازی ابری دارد این است که پشتیبانی 24 ساعته تنها برای افرادی است که اشتراک خریداری کرده اند و در غیر این صورت ارتباط با پشتیبانی محدود است

قیمت: رایگان

سازنده : NextCloud

بهترین سرویس های ذخیره سازی ابری 4

P Cloud

این سرویس ذخیره سازی ابری اجازه می دهد که فایل با هر سایزی که باشد آن را در این سرویس ذخیره سازی ابری ذخیره کرد و هیچ محدودیتی نداشت.ولی فایل شما نمیتواند بزرگتر از مقدار حجم شما باشد.

پس اگر شما فایلهایی با حجم زیاد دارید pCloud میتواند بهترین انتخاب شما باشد. سرعت این سرویس ذخیره سازی ابری مناسب است و شما با سرعت قابل قبولی میتوانید فایل های خود را آپلود و دانلود کنید.

در نسخه رایگان این سرویس 5 گیگابایت حافظه اختصاص می دهد که قطعا برای شما بسیار کم است و باید اشتراک خریداری کنید. قیمت اشتراک های این سرویس ذخیره سازی ابری نسبت به دیگران کمتر است و حتی می توان ارزانترین آنها دانست.هم چنین pCloud یک ویدیو پلیر داخلی حرفه ای دارد که  امکان این را می دهد تا خیلی راحت ویدیو ها را تماشا کرد

قیمت: ماهانه 7.99 دلار (2 ترابایت)

سازنده : pCloud LTD

بهترین سرویس های ذخیره سازی ابری 5

Box Cloud

تنها نقاط قوت این سرویس ذخیره سازی ابری قیمت ارزان و رابطه کاربری ساده آن است. شما می توانید بدون پرداخت هزینه, ماهانه 10 گیگابایت فضا داشته باشید و در کدام از این فایل ها نباید بیشتر از 250 مگابایت باشد. ولی اگر ماهانه 10 دلار پرداخت شود 100 گیگابایت فضا با حداکثر حجم 5 گیگابایت را اختصاص میدهد.

این سرویس ذخیره سازی ابری از بیشتر سیستم عامل ها پشتیبانی می کند و به طور همزمان می توان از چند دستگاه فایل آپلود کرد.اگر نمی خواهید برای سرویس ذخیره سازی ابری هزینه زیادی خرج کنید و نیاز به حجم زیادی ندارید این سرویس ذخیره سازی ابری بهترین گذینه است

قیمت: ماهانه 10 دلار (100 گیگابایت)

سازنده : Box, Inc

بهترین سرویس های ذخیره سازی ابری 6

One Drive

می توان گفت که تمام کسانی که با سیستم عامل ویندوز کار می کنند با نرم افزار OneDrive آشنا هستند. چون این نرم افزار به صورت پیش فرض روی سیستم عامل ویندوز نصب است. می توان گفت این سرویس ذخیره سازی ابری بهترین گذینه برای کاربران سیستم عامل ویندوز می باشد.

البته این سرویس از سیستم عامل های دیگر هم پشتیبانی می کند و شما خیلی راحت میتوانید از تمام فایل های خود در هر نوع سیستم عاملی به راحتی استفاده کنید.

این سرویس از لحاظ قیمتی یکی از گرانترین هاست.البته این را هم بگویم که مقدار فضایی که به شما اختصاص میدهد هم از تمام رقبای خود بیشتر است.شما می توانید با پرداخت 99/99 دلار در سال 6 ترابایت ظرفیت ذخیره سازی اطلاعات داشته باشید.

قیمت: سالانه 99.99 دلار (6 ترابایت)

سازنده : Microsoft Corporation

بهترین سرویس های ذخیره سازی ابری 7

Spider OAK

این سرویس ذخیره سازی ابری از آی او اس و اندروید پشتیبانی نمیکند و برای افرادی که برای گوشی خود نیاز به فضای ذخیره سازی دارند به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود.رابط کاربری Spider Oak بسیار ساده است و خیلی راحت می شود با آن کار کرد. پس اگر شما کاربر حرفه ای نیستید و فایل های گوشی خودتان را نیاز ندارید که روی سرویس ذخیره سازی ابری ذخیره کنید این سرویس بهترین گذینه برای شماست.

نقطه قوت این سرویس ذخیره سازی ابری امنیت بالای آن و قیمت آن است که جزء کم قیمت ها محسوب میشود و نقاط ضعف آن هم سرعت نسبتا کم و پشتیبانی نکردن از گوشی های هوشمند است.

قیمت: ماهانه 29 دلار (5 ترابایت)

سازنده : SpiderOak

بهترین سرویس های ذخیره سازی ابری 8

iCloud

اگر شما جزء کسانی هستید که از محصولات اپل استفاده می کند بهترین گزینه برای شما این سرویس ذخیره سازی ابری است که به شما امکانات ویژه ای می دهد.iCloud از لحظ دانلود و آپلود جزء سریعترین ها محسوب می شود. ولی این را هم باید بگوییم که خبری از رمز گذاری روی داده ها نیست و این موضوع خیلی ها را از این سرویس ذخیره سازی ابری نا امید کرده است.iCloud هم مانند بعضی از سرویس ذخیره سازی ابری به شما 5 گیگابایت فضای رایگان می دهد تا بتوانید ارزیابی کنید که این سرویس برای شما مناسب است یا نه.و در نسخه رایگان شما میتوانید از همه امکانات این سرویس ذخیره سازی ابری استفاده کنید.

قیمت: ماهانه 9.99 دلار (2 ترابایت)

سازنده : Apple

نویسنده : حامد صفری

حامد از بچگی عاشق مهندسی کامپیوتر بود. اما برخلاف خیلیا که فقط از طریق دانشگاه به این شغل میرسند،در کنار تحصیل از نوجوونی رفت تو بازار کامپیوتر، کار هم کرد تا بتونه خانواده علم و تجربه رو با هم پیوند بده. عاشق برند شیائومیه ، از آیفون هم دل خوشی نداره.عشق دومش هم گیمه و براش هم فرقی نداره چه پلتفرمی باشه ولی ترجیهش ایکس باکس 😊

نظر خود را وارد نمایید.
خانه
داشبورد
اطلاعات
سفارشات
پیام ها
بیشتر
بیشتر
0 سبد
جستجو
دسته ها
تماس
دسته بندی ها
لپ تاپ
موبایل
لوازم جانبی
کامپیوتر و قطعات
لوازم اداری
کنسول و تبلت