در حال بارگذاری ...

شکست های فراموش نشدنی اپل

شکست های فراموش نشدنی اپل

ممکن است که نام اپل همواره با محصولات جذاب و موفق ،‌ در نگاه بسیاری از افراد گره خورده باشد اما شاید این موضوع را ندانید که این شرکت ،‌ محصولات ناموفق زیادی را در طول سال‌های فعالیت خود معرفی کرده است که بسیاری از آن‌ها شکست خورده‌اند.

۱- Apple Pippin – 1996

 شکست های فراموش نشدنی اپل 1

شرکت اپل سال‌ها پیش در تلاش بود تا به صورت جدی وارد حوزه‌ی کنسول‌های بازی شود اما شکست سختی در این زمینه خورد. این کنسول در واقع ترکیبی از کامپیوتر و کنسول‌های بازی بود و قدرت سخت‌افزاری زیادی داشت اما قیمت بسیار گران آن (به پول امروز، ۱۰۰۰ دلار) و همچنین بازاریابی بسیار ضعیف اپل ، باعث شد که این کنسول به دست فراموشی سپرده شود. امروزه شرکت اپل با سرویس Apple Arcade باری دیگر به حوزه‌ی بازی‌های ویدیویی وارد شده است.

شکست های فراموش نشدنی اپل 3

۲- Apple Newton – 1993

اپل نیوتون در واقع یک دستیار دیجیتال برای کاربران جوان به حساب می‌آمد. این دستگاه می‌توانست قرار‌های مهم شما را به شما یادآوری کند و حتی دست خط کاربران را نیز تشخیص دهد. البته که در زمینه‌ی شناخت دست خط ، این محصول چندان موفق عمل نکرد و به اندازه‌ی کافی هوشمند نبود. با بازگشت استیو جابز به شرکت اپل در سال ۱۹۹۸ ، تولید این محصول برای همیشه متوقف شد اما امروزه ، قلم اپل به همراه آیپد‌ها ، کاری فوق‌العاده را در زمینه‌ی نوشتار انجام می‌دهند.

شکست های فراموش نشدنی اپل 5

۳- iTunes Ping – 2010

تنها محصولات فیزیکی اپل در این فهرست جای ندارند و برخی از ایده‌های نرم‌افزاری اپل نیز با شکست سنگینی مواجه شده‌اند. یکی از این ایده‌ها ، iTunes Ping است که در واقع یک شبکه‌ی اجتماعی با محوریت موسیقی به شمار می‌رفت. کاربران می‌توانستند دوستان خود را در این شبکه پیدا کنند و با یکدیگر به بحث یا شنیدن موسیقی دلخواهشان بپردازند. همان طور که می‌دانید، امروزه خبری از Ping نیست و این شبکه‌ی اجتماعی در سال ۲۰۱۲ برای همیشه توسط اپل بسته شد.

شکست های فراموش نشدنی اپل 6

۴- Macintosh TV – 1993

باز هم محصولی عجیب از اپل در دهه‌ی ۹۰ میلادی. این محصول در واقع ترکیبی از کامپیوتر‌های مکینتاش با تلویزیون بود که به همراه یک ریموت کوچک، موس و کیبورد عرضه می‌شد. با این که امروزه این تماشای تلویزیون روی کامپیوتر‌ها ، به امری بسیار عادی تبدیل شده است ، اما مردم در زمان عرضه‌ی Macintosh TV به هیچ وجه از آن ایده استقبال نکردند و قیمت ۲۰۰۰ دلاری نیز مزید بر علت این عدم استقبال شد. طبق گزارشات مختلف ، تنها ۱۰ هزار از این دستگاه تولید شد که شکست آن را نشان می‌دهد.

شکست های فراموش نشدنی اپل 7

۵- مکینتاشی که به مناسبت بیستمین سالگرد این کامپیوتر عرضه شد

به مناسبت بیستمین سالگرد تولید کامیپوتر‌های مکینتاش، شرکت اپل نسخه‌ای خاص از این کامپیوتر‌ها را با نام TAM روانه‌ی بازار کرد که در زمان خود بسیار قدرتمند بودند. با این حال ،‌این کامپیوتر‌ها در زمان عرضه ، با قیمت پایه ۷۴۹۹ دلار (۱۲۲۸۸ دلار با به پول امروز و با توجه به تورم)عرضه شدند که همین موضوع باعث سقوط این کامپیوتر‌ها شد. شرکت اپل در نهایت مجبور به کاهش قیمت شد و حتی قیمت به ۱۹۹۵ دلار نیز رسید!

شکست های فراموش نشدنی اپل 8

۶- موس اپل – ۱۹۹۸

همین حالا نیز بسیاری از افراد به دلیل روش شارژ کردن عجیب و غریب موس‌های اپل ، این شرکت را سرزنش می‌کنند اما جالب این جا است که در سال ۱۹۹۸ ، اپل محصولی را عجیب‌تر را روانه‌ی بازار کرد: موس‌های با سیم Apple USB Mouse ! با اینکه خیلی از افراد از طراحی این موس لذت می‌بردند اما موس‌های گرد به دلیل ناکارآمد بودن در دست ، چندان در کاربری روزانه جذاب نبودند و در نهایت اپل مجبور شد که در سال ۲۰۰۰ ،‌موسی جدید را با طراحی بسیار بهتر ، روانه‌ی بازار کند.

برای دیدن این مطلب اینجا کلیک کنید
نظر خود را وارد نمایید.
خانه
داشبورد
اطلاعات
سفارشات
پیام ها
بیشتر
بیشتر
0 سبد
جستجو
دسته ها
تماس
دسته بندی ها
لپ تاپ
موبایل
لوازم جانبی
کامپیوتر و قطعات
لوازم اداری
کنسول و تبلت