در حال بارگذاری ...
طرح رجیستری - هزینه رجیستری در مشهد

طرح رجیستری چیه ؟

طرح رجیستری به زبان ساده یعنی ثبت گوشی تلفن همراه در سامانه وزارت صنعت ، معدن و تجارت. در این طرح گوشی هایی که خریداری می شوند بایستی دارای یک کد 15 رقمی باشند که از طریق وارد کردن این کد 15 رقمی در سامانه و یا نرم افزار همتا ، گوشی مورد نظر رجیستر می شود. در غیر این صورت گوشی مورد نظر 30 روز پس از فعال شدن دیگر از اپراتور های ایرانی پشتیبانی نمی کند.

انواع گوشی های موبایل

گوشی هایی که فعلا در بازار ایران وجود دارند از لحاظ ثبت رجیستری معمولا دو نوع هستن که هر کدوم از این دو نوع رو میتونید با خیال راحت استفاده کنید

  • گوشی های شرکتی که دارای کد رجیستری هستند
  • گوشی های مسافری که کد رجیستری در ابتدا ندارند

گوشی های شرکتی

این گوشی ها که معمولا دارای گارانتی معتبر نیز می باشند توسط شرکت های معتبر وارد کننده تلفن همراه تامین می شوند و در کنار کارتن گوشی دارای کد 15 رقمی رجیستری هم می باشند و خریدار به محض خرید کالا می تواند گوشی خود را فعال نماید.

گوشی های مسافری

این گوشی ها که به صورت مسافری وارد شده اند بایستی با مشخصات خریدار در سامانه گمرکی ثبت شوند و پس از پرداخت هزینه گمرکی کد رجیستری پس از تقریبا 10 روز به تلفن خریدار پیامک می شوند. نکته مهم در این گوشی ها این مطلب است که هزینه گمرکی این گوشی ها در قیمت کالا در نظر گرفته شده است و گوشی های عرضه شده در فروشگاه اینترنتی مشهدکالا نیاز به پرداخت هیچ گونه هزینه ای توسط خریدار ندارد. در این نوع گوشی ها پرینت پرداخت عوارض گمرکی همراه کالا برای مشتری ارسال می گردد.

ثبت گوشی در سامانه همتا چیه ؟

پس از دریافت کد رجیستری میتونید به سامانه همتا مراجعه کنید و گوشی خودتون رو ثبت کنید. در صورتی که در این مورد سوال دارید میتویند به این صفحه مراجعه کنید.

طرح رجیستری - هزینه رجیستری در مشهد
 
دسته بندی ها
لپ تاپ
موبایل
لوازم جانبی
کامپیوتر و قطعات
لوازم اداری
کنسول و تبلت