در حال بارگذاری ...

یخ ترین لپ تاپ گیمینگ دنیا (بهترین خنک کننده لپ تاپ گیمینگ)

یخ ترین لپ تاپ گیمینگ دنیا (بهترین خنک کننده لپ تاپ گیمینگ)

اکثر خریداران هنگام خرید لپ تاپ گیمینگ به مشخصات فنی آن توجه بیشتری می‌کنند، در حالی که سیستم خنک کننده پیاده سازی شده روی آن بسیار مهم است تا بتوانید هنگام بازی‌ها و کار های سنگین با دمای بالای آن مقابله کنید. اگر سیستم خنک کننده لپ تاپ ضعیف باشد، دمای دستگاه به قدری بالا می‌رود که خود لپ تاپ سرعت کلاک پردازنده و پردازنده گرافیکی را کاهش می‌دهد تا در نتیجه دمای لپ تاپ پایین بیاید. بنابراین تحقیق درباره سیستم خنک کننده لپ تاپ از قبل می‌تواند شما را از دردسرها نجات بدهد و به شما اطمینان دهد که بهترین لپ تاپ گیمینگ ممکن را برای خود انتخاب کرده اید. سایت Laptop Media، لپ تاپ های بسیاری را آزمایش کرده است و در مقاله ما با 7 لپ تاپ گیمینگ با بهترین سیستم های خنک کننده در سال های 2020 و 2021 آشنا می‌شویم.

Top 7 Gaming Laptops with the best cooling

نکته دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که این مقاله بهترین لپ تاپ‌ها را از نظر نسبت قیمت و یا عملکرد توصیف نمی‌کند و همچنین نکته دیگر این است که روشی که ما این دستگاه‌ها را با آن آزمایش می‌کنیم، سناریو های استفاده واقعی را توصیف نمی‌کند، زیرا حتی سخت افزاری ترین بازی های همیشه عملکرد سخت افزار را تا 100% افزایش نمی‌دهند. با این حال، آزمایشات، سطح کلی پایداری و اثر بخشی سیستم های خنک کننده ای که در این لپ تاپ‌ها اجرا می‌شود را به صورت کلی به ما نشان می‌دهد.

7. MSI GL65 10Sx

به عنوان اولین لپ تاپ در این لیست، ما MSI GL65 10Sx را داریم. همانطور که در ویدئو جداسازی که در زیر خواهیم گذاشت مشاهده خواهید کرد سیستم خنک کننده این لپ تاپ از دریچه هوا های حجیم، 7 لوله حرارتی بسیار نازک تشکیل شده است. 4 لوله این سیستم خنک کننده پردازنده گرافیکی و حافظه گرافیکی را خنک می‌‌کنند، 2 لوله دیگر مخصوص خنک کردن پردازنده هستند و آخرین لوله، به کنترل دمای تنظیم کننده های ولتاژ پردازنده اختصاص دارد.

Top 7 Gaming Laptops with the best cooling

در تست عملکرد ما، دستگاه توانست به سرعت کلاک دیوانه کننده 4.19 گیگاهرتز در هر چهار هسته برسد. با این حال، با میانگین دمای 95 درجه سانتی گراد، ما به شما توصیه نمی‌کنیم که عملکرد را تا این حد از هسته های پردازنده افزایش دهید. از نظر راحتی هنگام بازی، داغ ترین نقطه روی دستگاه، وسط صفحه کلید با دمای ثبت شده 54.4 درجه سانتی گراد بود. همچنین، نسخه 115 واتی پردازنده گرافیکی RTX 2060 قادر است به فرکانس بالای 1800 مگاهرتز برسد، که بالاترین فرکانسی است که در لپ تاپ هایی با این پردازنده گرافیکی خاص دیده ایم.

Top 7 Gaming Laptops with the best cooling

در زیر می‌توانید ویدئویی از اجزا داخلی لپ تاپ MSI GL65 10Sx را مشاهده کنید :

6. Asus ROG Strix Scar 17 G732

همیشه از دیدن قدرت و توانایی ارائه سخت افزاری لپ تاپ های ایسوس شگفت زده می‌شویم، Asus ROG Strix Scar 17 G732 هم از این قاعده مستثنی نیست. این لپ تاپ قدرتمند دارای سیستم خنک کننده تشکیل شده از 6 لوله حرارتی می‌باشد که به خنک شد پردازنده، پردازنده گرافیکی و حافظه گرافیکی کمک می‌کند.

Top 7 Gaming Laptops with the best cooling

راگ استریکس اسکار 17 در حفظ سرعت کلاک بالا با دمای معقول، بسیار قوی عمل می‌کند. با افزودن فلز مایع به جای خمیر حرارتی معمولی، این لپ تاپ قادر است پردازنده خود را پس از 15 دقیقه تست عملکرد ما با فرکانس 3.00 گیگاهرتز کار کند که کارایی سیستم خنک کننده داخل لپ تاپ را ثابت می‌کند. از نظر راحتی بازی، بالاترین دمای بیرونی که ثبت شده 42.4 درجه سانتی گراد بوده است، که دمای معقولی نسبت به عملکرد آن می‌باشد. با توجه به این واقعیت چشمگیر که در داخل این لپ تاپ یک پردازنده گرافیکی RTX 2080 Super کامل ارائه می‌شود، ما بسیار تحت تاثیر قرار گرفتیم.

Top 7 Gaming Laptops with the best cooling

در زیر می‌توانید ویدئویی از اجزا داخلی لپ تاپ Asus ROG Strix Scar 17 G732 را مشاهده کنید :

5. HP Omen 15

سیستم خنک کننده ای که در داخل HP Omen 15 پیاده سازی شده است، از دو لوله حرارتی تشکیل شده است که بین پردازنده و پردازنده گرافیکی مشترک هستند. یک لوله حرارتی اضافی با قطر کمتر وجود دارد که فقط به پردازنده گرافیکی متصل است و از آنجا به هیت سینک خودش متصل می‌شود. در عکس زیر می‌بینید که VRM ها و حافظه‌ها نیز توسط یک پخش کننده حرارت خنک و مخفی می‌شوند، بنابراین نباید هیچ مشکلی در مورد خنک کننده وجود داشته باشد.

Top 7 Gaming Laptops with the best cooling

در تست عملکرد ما، HP Omen 15 با کاهش فرکانس پردازنده خود به 2.81 گیگاهرتز، محیطی واقعاً آرام و خنک را فراهم کرد. در حالی که ممکن است فرکانس پردازنده کم به نظر برسد، باید بدانید که هیچ لپ تاپ دیگری در چنین دما های بالایی کار نمی‌کند. از نظر راحتی، داغ ترین نقطه این لپ تاپ فقط 48 درجه سانتی گراد بود که برای یک لپ تاپ گیمینگ بسیار مناسب است.

Top 7 Gaming Laptops with the best cooling

در زیر می‌توانید ویدئویی از اجزا داخلی لپ تاپ HP Omen 15 را مشاهده کنید :

4. Asus ROG Strix G15 G512

از نظر خنک کننده، این دستگاه تنها دارای دو لوله حرارتی است که بین پردازنده گرافیکی و پردازنده مشترک هستند. خوشبختانه VRM ها و حافظه‌ها با پوشش های فلزی نازک نیز خنک می‌شوند. این لپ تاپ بر خلاف برخی از بزرگترین رقبای خود، تنها دو اسکینکس (Skinks) حرارتی دارد.

Top 7 Gaming Laptops with the best cooling

در تست های عملکرد ما، دستگاه مستقیما از حد توان 100 وات عبور کرد که منجر به راه اندازی آن به محدوده سرعت کلاک 4.00 گیگاهرتز شد. در واقع، این اولین لپ تاپی بود که سد کلاک 4.00 گیگاهرتز را در یک پردازنده شش هسته ای شکست. در مورد آزمایش های واقعی گیمینگ ما، دمای آن ثابت ماند و ما هیچ تغییر ناگهانی در سرعت کلاک را حتی پس از 30 دقیقه اجرا بازی مشاهده نکردیم. تا آن جا که به راحتی مربوط می‌شود، لپ تاپ هم از نظر گرما و هم از نظر نویز مناسب بود.

Top 7 Gaming Laptops with the best cooling

در زیر می‌توانید ویدئویی از اجزا داخلی لپ تاپ Asus ROG Strix G15 G512 را مشاهده کنید :

3. MSI GL75

و سومین جایگاه در این فهرست به MSI GL75 می رسد. وقتی به این لپ تاپ به صورت وارونه نگاه می کنیم می توانیم مقدار مناسبی از دریچه های تهویه را مشاهده کنیم که اطمینان حاصل می کنند که هوای سرد تازه وارد دستگاه شده تا آن را خنک کند. هوا از پایین وارد و از 4 طرف دستگاه خارج می شود. فن های دستگاه حتی بدون فشار دادن دکمه حداکثر سرعت فن بسیار سریع و عالی کار می کنند و هنگامی که دکمه حداکثر سرعت فن را فشار می دهید، دمای لپ تاپ حتی بیشتر کاهش می یابد.

Top 7 Gaming Laptops with the best cooling

از نظر دما، حداکثر دمای بیرونی دستگاه که به دست آوردیم 46.5 درجه سانتی گراد بود که منطقی است. حتی تاثیر گذار تر از دمای خارجی این لپ تاپ، سرعت پردازنده گرافیکی (GTX 1660 Ti) تعبیه در این لپ تاپ می‌باشد که در دمای 62 درجه سانتی گراد به 1726 مگاهرتز می‌رسد.

Top 7 Gaming Laptops with the best cooling

در زیر می‌توانید ویدئویی از ورود و خروج هوا در لپ تاپ MSI GL75 را مشاهده کنید :

Top 7 Gaming Laptops with the best cooling

2. Acer Predator Helios 700

Acer Predator Helios 700 اساسا یک سیستم قدرتمند رو میزی است که به عنوان یک لپ تاپ عرضه شده است. با توجه به ابعاد بزرگ و سخت افزار های بسیار عالی، این لپ تاپ نیاز به یک سیستم خنک کننده مناسب نیز دارد که بتواند با حرارتی که این دستگاه تولید می‌کند، سازگاری داشته باشد و بتواند آن را خنک کند.

Top 7 Gaming Laptops with the best cooling

با یک سیستم خنک کننده به این بزرگی، می‌توانید مطمئن باشید که لپ تاپ در دمای مناسبی خواهد بود و تحت بار سنگین کار نمی‌کند. با حداکثر دمای بیرونی که 36.1 درجه سانتی گراد است، می‌توانیم ببینیم که سیستم خنک کننده ای که در اینجا پیاده سازی شده است، کار خود را بیش از حد خوب انجام می‌دهد. در واقع، اگر ابعاد بزرگ این لپ تاپ مد نظر نبود، می‌توانستیم آن را بهترین لپ تاپ با سیستم خنک کننده عالی در این مقاله در نظر گرفت.

Top 7 Gaming Laptops with the best cooling

در زیر می‌توانید ویدئویی از اجزا داخلی لپ تاپ Acer Predator Helios 700 را مشاهده کنید :

1. Lenovo Legion 7 (15)

و دقیقا اینجا است که Lenovo Legion 7 (15) می‌درخشد. یکی از پیشرفت های این لپ تاپ در بخش خنک کننده آن است. سیستم خنک کننده ای که لنوو در این لپ تاپ ارائه داده است، دارای روش سنتی خنک سازی که شامل لوله های حرارتی زیادی است، کنار گذاشته است. در عوض، آن‌ها تصمیم گرفته اند یک محفظه بخار بزرگ و دو لوله گرما اضافه کنند تا دمای حافظه های گرافیکی و دیگر اجزا را کنترل کنند.

Top 7 Gaming Laptops with the best cooling

سخت افزار موجود در لژیون 7 بسیار قدرتمند و عالی است، با این حال صفحه کلید این لپ تاپ کمی گرم می‌شود، مخصوصا در قسمت میانی آن، جایی که دما از 50 درجه سانتی گراد فراتر می‌رود.

همانطور که در عکس های بالا می‌بینید، وسط صفحه کلید در تست عملکرد ما می‌تواند تا دمای 52.3 درجه سانتی گراد برسد. مورد دوم را می‌توان به راحتی بخشید، با توجه به اینکه می‌تواند بدون زحمت پردازنده Core i7-10750H و پردازنده گرافیکی RTX 2080 Super Max-Q را در داخل بدنه ای با ضخامت 19.9 میلی‌متر و وزن 2.25 کیلوگرم کنترل کند.

Top 7 Gaming Laptops with the best cooling

در زیر می‌توانید ویدئویی از اجزا داخلی لپ تاپ Lenovo Legion 7 را مشاهده کنید :

نویسنده : ملیکا تواناعلمی

ملیکا کوچکترین و پر انرژی ترین عضو مشهدکالاست. ریزه میزه، دوست داشتنی ، عاشق یادگیری و تکنولوژی و البته بسیار نکته بین. به کوچکترین جزئیات دقت میکنه و همین باعث میشه زاویه دیدش خاص باشه

منبع

Laptopmedia
نظر خود را وارد نمایید.
آخرین مقالات
نور های تخریب کننده چشم! (تاثیر انتشار نور آبی نمایشگر ها) دوشنبه 19 اردیبهشت 1401 ساعت 11:40

همه گیری جهانی ویروس کرونا باعث شده ما بیش از هر زمان دیگه ای به فناوری تکیه کنیم. اگر در 2 سال اخیر شاهد افزایش استفاده از لپ تاپ یا سیستم‌های PC بوده‌اید، تنها نیستید.

مراقب مغز و چشماتون باشید!!( همه چیز در مورد PWM) پنج شنبه 8 اردیبهشت 1401 ساعت 09:39

پیش از معرفی PWM، باید با اصول اولیه سیگنال‌ها آشنا شویم. دو سیگنال اصلی وجود دارد، آنالوگ و دیجیتال. سیگنال‌های آنالوگ دارای درجاتی با شدت بین 0% (خاموش) و 100% (حداکثر) هستند، که به شما امکان می‌دهد...

بودجه کم , لپ تاپ خوب (بهترین لپ تاپ های ارزان 2022) چهارشنبه 24 فروردین 1401 ساعت 14:52

بهترین لپ تاپ های ارزان قیمت، عملکردی قوی، عمر باتری طولانی مدت، و طراحی سبک وزن و زیبا را ارائه می‌کنند، و هدف ما در این مقاله معرفی برترین لپ تاپ های اقتصادی به شما می‌باشد.

بهترین لپ تاپ های رندرگیر (10 لپ تاپ برتر برای تولید محتوا) دوشنبه 22 فروردین 1401 ساعت 14:13

با توجه به همه گیری ویروس کرونا و پیشرفت مشاغل اینترنتی، مشاغلی مانند ادیت ویدئو و تولید محتوا نیز افزایش یافته است و بستری را فراهم کرده که توجه افراد را به محتواهای بصری جلب می‌کند و در این راه امکا...

این یه لپ تاپه یا یه تبلت؟! (بهترین لپ تاپ دو در یک در 2022) چهارشنبه 10 فروردین 1401 ساعت 15:30

بهترین لپ تاپ‌های 2 در 1 میل درونی شما را برای چرخاندن، خم کردن دستگاه به حالت‌های انعطاف پذیر از جمله حالت تبلت بر آورده می‌کنند. این لپ تاپ‌های جدید که پس از معرفی ویندوز 8 توسط مایکروسافت رو نمایی ...

انتخاب لپ تاپ های همه کاره (بهترین لپ تاپ با انواع کاربری در 2022) قسمت دوم شنبه 6 فروردین 1401 ساعت 11:55

اگر به یک لپ تاپ 2 در 1 قابل حمل برای کسب و کار یا موارد دیگر نیاز دارد و بودجه کمی ندارید، X1 Yoga Gen 6 یکی از گزینه‌‌هایی است که باید در نظر بگیرید. پردازنده‌های اینتل نسل یازدهم عملکرد سریع و استق...

انتخاب لپ تاپ‌های همه کاره (بهترین لپ تاپ با انواع کاربری در 2022) پنج شنبه 26 اسفند 1400 ساعت 13:56

ما در این راهنمای خرید، تمام نکات، مزایا و معایب لپ تاپ آینده خود را برای تان توضیح داده ایم، از توصیه‌هایی در مورد انتخاب اندازه صفحه نمایش لپ تاپ، انتخاب بین حافظه‌های SSD و HDD، تا اطلاعات داخلی و ...

یک لپ تاپ پول در بیار (نکاتی برای انتخاب لپ تاپ کاری) شنبه 21 اسفند 1400 ساعت 12:59

به دلیل همه گیری جهانی ویروس کووید 19، استفاده از لپ تاپ‌ها و انجام کارها از راه دور بسیار افزایش یافته است، همچنین لپ تاپ‌ها به عنوان ابزار قالب در بیشتر مشاغل و شرکت‌ها شناخته شده است.

واقعی ترین صفحه نمایش‌ها (بهترین لپ تاپ‌های 4K در 2022) دوشنبه 16 اسفند 1400 ساعت 14:30

لپ تاپ‌های 4K با روشن و رنگارنگ ترین صفحه نمایش‌ها، بسیار زیبا هستند. شما می‌توانید در این صفحه نمایش‌ها، همه فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی را با کیفیت FHD (1080×1920 پیکسل) و هم با وضوح بالاتر یعنی ...

همراه همیشگی درس خون ها (بهترین لپ تاپ‌های دانش آموزی 2022) چهارشنبه 11 اسفند 1400 ساعت 10:15

اگر شما یک دانش آموز هستید, به طور حتم شما به یک لپ تاپ برای این که امتحانات خود را بدهید و بعد از آن در وقت‌های استراحت بتوانید برنامه‌های تلویزیونی را ببینید یا بازی کنید نیاز دارید. اما برای این مو...

مک بوک جدید نزدیکتر از رگ گردن (احتمال عرضه مک بوک پرو جدید در مارس) چهارشنبه 4 اسفند 1400 ساعت 14:59

رویداد رو نمایی بعدی اپل قرار است در 8 مارس برگزار شود و طبق گزارش ها در این رویداد، آیفون SE 2022 و آیپد ایر 5 جدید معرفی می شوند، و ما امیدواریم غول فناوری کوپرتینویی (Apple) یک مک بوک پرو 13 اینچی ...

از آشغال تا لپ تاپ نسل جدید! (لپ تاپ های بازیافتی در CES 2022) دوشنبه 2 اسفند 1400 ساعت 15:32

CES 2022 اینجاست، و ما برای یک سال دیگر پر از نوآوری های باورنکردنی از طرف کمپانی های بزرگ دنیا هیجان زده هستیم! هر ساله، نمایشگاه بین المللی CES از جدیدترین فناوری های صنعتی رو نمایی می کند و امسال، ...

کدوم سیب خوشمزه و آبدار تره (مک بوک ایر در مقابل پرو) پنج شنبه 28 بهمن 1400 ساعت 08:27

در راهنمای مک بوک ایر در مقابل مک بوک پرو به شما کمک می‌شود که بین مک بوک ایر، مک بوک پرو 14 اینچی و مک بوک پرو 16 اینچی، ما به شما کمک می‌کنیم تصمیم بگیرید، کدام لپ تاپ مناسب برای شما می‌باشد. در پای...

با اهمیت ترین موضوع در سایه (انواع پورت‌ها در لپ تاپ) چهارشنبه 27 بهمن 1400 ساعت 09:59

شاید شما هم مثل اکثر مصرف کنندگان پورت‌های لپ تاپ آخرین پارامتری باشد که به آن توجه می‌کنید. بیشتر این اکثریتی که گفتیم بعد از مدتی کارکردن با لپ تاپ خود متوجه می‌شوند به پورت‌هایی نیاز دارند که در لپ...

بدنه لپ تاپ یه قهرمانه (طراحی بدنه لپ تاپ ها) یکشنبه 24 بهمن 1400 ساعت 10:49

شاید کمتر جایی به این موارد پرداخته باشند که کلیات اصلی در انتخاب یک لپ‌تاپ چیست؟ همیشه به نوع سخت افزارها از جمله پردازنده‌ها، رم کامپیوتر و .... اشاره شده است، ولی در کنار همه این اطلاعات شما باید ب...

هیولا ترین لپ تاپ های گیمینگ (بهترین لپ تاپ های گیمینگ 2022) پنج شنبه 7 بهمن 1400 ساعت 10:44

لپ تاپ های گیمینگ به لطف گرافیک قدرتمند، نمایشگر های زیبا و صدای عالی، تجربه سرگرمی همه جانبه ای را در یک لپ تاپ قابل حمل ارائه می کنند. بسیاری نیز طرح های شیک، صفحه کلید با کیفیت و توانایی استفاده از...

از سیر تا پیاز کارت گرافیک (همه چیز درباره گرافیک ها) سه شنبه 5 بهمن 1400 ساعت 12:58

GPU مخفف شده (Graphics Processing Unit) به معنی واحد پردازش گرافیکی، تراشه ای است که وظیفه تولید تصاویری که در صفحه نمایش تان می بینید را بر عهده دارد.این قطعه که روی کارت های گرافیک، مادربرد و همچنین...

چه لپ تاپی برای تحصیل خوبه؟ (بهترین لپ تاپ های دانشجویی 2022) دوشنبه 4 بهمن 1400 ساعت 13:39

به دلیل همه گیری ویروس کرونا، آموزش از راه دور و دورکاری بسیار فراگیر شده است و به همین دلیل، لیست بهترین لپ تاپ های دانشجویی بسیار مهم و کاربردی می باشد. چه دانش آموز از راه دور در مدسه ابتدایی، راهن...

خانه
داشبورد
اطلاعات
سفارشات
پیام ها
بیشتر
بیشتر
0 سبد
جستجو
دسته ها
تماس
دسته بندی ها
لپ تاپ
موبایل
لوازم جانبی
کامپیوتر و قطعات
لوازم اداری
کنسول و تبلت
خانه و آشپزخانه