در حال بارگذاری ...

یخ ترین لپ تاپ گیمینگ دنیا (بهترین خنک کننده لپ تاپ گیمینگ)

یخ ترین لپ تاپ گیمینگ دنیا (بهترین خنک کننده لپ تاپ گیمینگ)

اکثر خریداران هنگام خرید لپ تاپ گیمینگ به مشخصات فنی آن توجه بیشتری می‌کنند، در حالی که سیستم خنک کننده پیاده سازی شده روی آن بسیار مهم است تا بتوانید هنگام بازی‌ها و کار های سنگین با دمای بالای آن مقابله کنید. اگر سیستم خنک کننده لپ تاپ ضعیف باشد، دمای دستگاه به قدری بالا می‌رود که خود لپ تاپ سرعت کلاک پردازنده و پردازنده گرافیکی را کاهش می‌دهد تا در نتیجه دمای لپ تاپ پایین بیاید. بنابراین تحقیق درباره سیستم خنک کننده لپ تاپ از قبل می‌تواند شما را از دردسرها نجات بدهد و به شما اطمینان دهد که بهترین لپ تاپ گیمینگ ممکن را برای خود انتخاب کرده اید. سایت Laptop Media، لپ تاپ های بسیاری را آزمایش کرده است و در مقاله ما با 7 لپ تاپ گیمینگ با بهترین سیستم های خنک کننده در سال های 2020 و 2021 آشنا می‌شویم.

Top 7 Gaming Laptops with the best cooling

نکته دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که این مقاله بهترین لپ تاپ‌ها را از نظر نسبت قیمت و یا عملکرد توصیف نمی‌کند و همچنین نکته دیگر این است که روشی که ما این دستگاه‌ها را با آن آزمایش می‌کنیم، سناریو های استفاده واقعی را توصیف نمی‌کند، زیرا حتی سخت افزاری ترین بازی های همیشه عملکرد سخت افزار را تا 100% افزایش نمی‌دهند. با این حال، آزمایشات، سطح کلی پایداری و اثر بخشی سیستم های خنک کننده ای که در این لپ تاپ‌ها اجرا می‌شود را به صورت کلی به ما نشان می‌دهد.

7. MSI GL65 10Sx

به عنوان اولین لپ تاپ در این لیست، ما MSI GL65 10Sx را داریم. همانطور که در ویدئو جداسازی که در زیر خواهیم گذاشت مشاهده خواهید کرد سیستم خنک کننده این لپ تاپ از دریچه هوا های حجیم، 7 لوله حرارتی بسیار نازک تشکیل شده است. 4 لوله این سیستم خنک کننده پردازنده گرافیکی و حافظه گرافیکی را خنک می‌‌کنند، 2 لوله دیگر مخصوص خنک کردن پردازنده هستند و آخرین لوله، به کنترل دمای تنظیم کننده های ولتاژ پردازنده اختصاص دارد.

Top 7 Gaming Laptops with the best cooling

در تست عملکرد ما، دستگاه توانست به سرعت کلاک دیوانه کننده 4.19 گیگاهرتز در هر چهار هسته برسد. با این حال، با میانگین دمای 95 درجه سانتی گراد، ما به شما توصیه نمی‌کنیم که عملکرد را تا این حد از هسته های پردازنده افزایش دهید. از نظر راحتی هنگام بازی، داغ ترین نقطه روی دستگاه، وسط صفحه کلید با دمای ثبت شده 54.4 درجه سانتی گراد بود. همچنین، نسخه 115 واتی پردازنده گرافیکی RTX 2060 قادر است به فرکانس بالای 1800 مگاهرتز برسد، که بالاترین فرکانسی است که در لپ تاپ هایی با این پردازنده گرافیکی خاص دیده ایم.

Top 7 Gaming Laptops with the best cooling

در زیر می‌توانید ویدئویی از اجزا داخلی لپ تاپ MSI GL65 10Sx را مشاهده کنید :

6. Asus ROG Strix Scar 17 G732

همیشه از دیدن قدرت و توانایی ارائه سخت افزاری لپ تاپ های ایسوس شگفت زده می‌شویم، Asus ROG Strix Scar 17 G732 هم از این قاعده مستثنی نیست. این لپ تاپ قدرتمند دارای سیستم خنک کننده تشکیل شده از 6 لوله حرارتی می‌باشد که به خنک شد پردازنده، پردازنده گرافیکی و حافظه گرافیکی کمک می‌کند.

Top 7 Gaming Laptops with the best cooling

راگ استریکس اسکار 17 در حفظ سرعت کلاک بالا با دمای معقول، بسیار قوی عمل می‌کند. با افزودن فلز مایع به جای خمیر حرارتی معمولی، این لپ تاپ قادر است پردازنده خود را پس از 15 دقیقه تست عملکرد ما با فرکانس 3.00 گیگاهرتز کار کند که کارایی سیستم خنک کننده داخل لپ تاپ را ثابت می‌کند. از نظر راحتی بازی، بالاترین دمای بیرونی که ثبت شده 42.4 درجه سانتی گراد بوده است، که دمای معقولی نسبت به عملکرد آن می‌باشد. با توجه به این واقعیت چشمگیر که در داخل این لپ تاپ یک پردازنده گرافیکی RTX 2080 Super کامل ارائه می‌شود، ما بسیار تحت تاثیر قرار گرفتیم.

Top 7 Gaming Laptops with the best cooling

در زیر می‌توانید ویدئویی از اجزا داخلی لپ تاپ Asus ROG Strix Scar 17 G732 را مشاهده کنید :

5. HP Omen 15

سیستم خنک کننده ای که در داخل HP Omen 15 پیاده سازی شده است، از دو لوله حرارتی تشکیل شده است که بین پردازنده و پردازنده گرافیکی مشترک هستند. یک لوله حرارتی اضافی با قطر کمتر وجود دارد که فقط به پردازنده گرافیکی متصل است و از آنجا به هیت سینک خودش متصل می‌شود. در عکس زیر می‌بینید که VRM ها و حافظه‌ها نیز توسط یک پخش کننده حرارت خنک و مخفی می‌شوند، بنابراین نباید هیچ مشکلی در مورد خنک کننده وجود داشته باشد.

Top 7 Gaming Laptops with the best cooling

در تست عملکرد ما، HP Omen 15 با کاهش فرکانس پردازنده خود به 2.81 گیگاهرتز، محیطی واقعاً آرام و خنک را فراهم کرد. در حالی که ممکن است فرکانس پردازنده کم به نظر برسد، باید بدانید که هیچ لپ تاپ دیگری در چنین دما های بالایی کار نمی‌کند. از نظر راحتی، داغ ترین نقطه این لپ تاپ فقط 48 درجه سانتی گراد بود که برای یک لپ تاپ گیمینگ بسیار مناسب است.

Top 7 Gaming Laptops with the best cooling

در زیر می‌توانید ویدئویی از اجزا داخلی لپ تاپ HP Omen 15 را مشاهده کنید :

4. Asus ROG Strix G15 G512

از نظر خنک کننده، این دستگاه تنها دارای دو لوله حرارتی است که بین پردازنده گرافیکی و پردازنده مشترک هستند. خوشبختانه VRM ها و حافظه‌ها با پوشش های فلزی نازک نیز خنک می‌شوند. این لپ تاپ بر خلاف برخی از بزرگترین رقبای خود، تنها دو اسکینکس (Skinks) حرارتی دارد.

Top 7 Gaming Laptops with the best cooling

در تست های عملکرد ما، دستگاه مستقیما از حد توان 100 وات عبور کرد که منجر به راه اندازی آن به محدوده سرعت کلاک 4.00 گیگاهرتز شد. در واقع، این اولین لپ تاپی بود که سد کلاک 4.00 گیگاهرتز را در یک پردازنده شش هسته ای شکست. در مورد آزمایش های واقعی گیمینگ ما، دمای آن ثابت ماند و ما هیچ تغییر ناگهانی در سرعت کلاک را حتی پس از 30 دقیقه اجرا بازی مشاهده نکردیم. تا آن جا که به راحتی مربوط می‌شود، لپ تاپ هم از نظر گرما و هم از نظر نویز مناسب بود.

Top 7 Gaming Laptops with the best cooling

در زیر می‌توانید ویدئویی از اجزا داخلی لپ تاپ Asus ROG Strix G15 G512 را مشاهده کنید :

3. MSI GL75

و سومین جایگاه در این فهرست به MSI GL75 می رسد. وقتی به این لپ تاپ به صورت وارونه نگاه می کنیم می توانیم مقدار مناسبی از دریچه های تهویه را مشاهده کنیم که اطمینان حاصل می کنند که هوای سرد تازه وارد دستگاه شده تا آن را خنک کند. هوا از پایین وارد و از 4 طرف دستگاه خارج می شود. فن های دستگاه حتی بدون فشار دادن دکمه حداکثر سرعت فن بسیار سریع و عالی کار می کنند و هنگامی که دکمه حداکثر سرعت فن را فشار می دهید، دمای لپ تاپ حتی بیشتر کاهش می یابد.

Top 7 Gaming Laptops with the best cooling

از نظر دما، حداکثر دمای بیرونی دستگاه که به دست آوردیم 46.5 درجه سانتی گراد بود که منطقی است. حتی تاثیر گذار تر از دمای خارجی این لپ تاپ، سرعت پردازنده گرافیکی (GTX 1660 Ti) تعبیه در این لپ تاپ می‌باشد که در دمای 62 درجه سانتی گراد به 1726 مگاهرتز می‌رسد.

Top 7 Gaming Laptops with the best cooling

در زیر می‌توانید ویدئویی از ورود و خروج هوا در لپ تاپ MSI GL75 را مشاهده کنید :

Top 7 Gaming Laptops with the best cooling

2. Acer Predator Helios 700

Acer Predator Helios 700 اساسا یک سیستم قدرتمند رو میزی است که به عنوان یک لپ تاپ عرضه شده است. با توجه به ابعاد بزرگ و سخت افزار های بسیار عالی، این لپ تاپ نیاز به یک سیستم خنک کننده مناسب نیز دارد که بتواند با حرارتی که این دستگاه تولید می‌کند، سازگاری داشته باشد و بتواند آن را خنک کند.

Top 7 Gaming Laptops with the best cooling

با یک سیستم خنک کننده به این بزرگی، می‌توانید مطمئن باشید که لپ تاپ در دمای مناسبی خواهد بود و تحت بار سنگین کار نمی‌کند. با حداکثر دمای بیرونی که 36.1 درجه سانتی گراد است، می‌توانیم ببینیم که سیستم خنک کننده ای که در اینجا پیاده سازی شده است، کار خود را بیش از حد خوب انجام می‌دهد. در واقع، اگر ابعاد بزرگ این لپ تاپ مد نظر نبود، می‌توانستیم آن را بهترین لپ تاپ با سیستم خنک کننده عالی در این مقاله در نظر گرفت.

Top 7 Gaming Laptops with the best cooling

در زیر می‌توانید ویدئویی از اجزا داخلی لپ تاپ Acer Predator Helios 700 را مشاهده کنید :

1. Lenovo Legion 7 (15)

و دقیقا اینجا است که Lenovo Legion 7 (15) می‌درخشد. یکی از پیشرفت های این لپ تاپ در بخش خنک کننده آن است. سیستم خنک کننده ای که لنوو در این لپ تاپ ارائه داده است، دارای روش سنتی خنک سازی که شامل لوله های حرارتی زیادی است، کنار گذاشته است. در عوض، آن‌ها تصمیم گرفته اند یک محفظه بخار بزرگ و دو لوله گرما اضافه کنند تا دمای حافظه های گرافیکی و دیگر اجزا را کنترل کنند.

Top 7 Gaming Laptops with the best cooling

سخت افزار موجود در لژیون 7 بسیار قدرتمند و عالی است، با این حال صفحه کلید این لپ تاپ کمی گرم می‌شود، مخصوصا در قسمت میانی آن، جایی که دما از 50 درجه سانتی گراد فراتر می‌رود.

همانطور که در عکس های بالا می‌بینید، وسط صفحه کلید در تست عملکرد ما می‌تواند تا دمای 52.3 درجه سانتی گراد برسد. مورد دوم را می‌توان به راحتی بخشید، با توجه به اینکه می‌تواند بدون زحمت پردازنده Core i7-10750H و پردازنده گرافیکی RTX 2080 Super Max-Q را در داخل بدنه ای با ضخامت 19.9 میلی‌متر و وزن 2.25 کیلوگرم کنترل کند.

Top 7 Gaming Laptops with the best cooling

در زیر می‌توانید ویدئویی از اجزا داخلی لپ تاپ Lenovo Legion 7 را مشاهده کنید :

نویسنده :

ملیکا کوچکترین و پر انرژی ترین عضو مشهدکالاست. ریزه میزه، دوست داشتنی ، عاشق یادگیری و تکنولوژی و البته بسیار نکته بین. به کوچکترین جزئیات دقت میکنه و همین باعث میشه زاویه دیدش خاص باشه

منبع

Laptopmedia
نظر خود را وارد نمایید.
آخرین مقالات
8 نکته مهم که قبل خرید لپ تاپ باید بدونی شنبه 24 دی 1401 ساعت 12:22

نوت‌بوک‌ها بهترین ابزار برای انجام کارهای جدی یا بازی هستند، چه در خانه، چه در جاده یا در کلاس درس دانشگاه باشید. به همین دلایل، ما لیستی از نکاتی که قبل از خرید باید به آن توجه کنید را در این مقاله م...

برترین سیستم های رومیزی برای کار و خونه چهارشنبه 30 آذر 1401 ساعت 13:17

بهترین کامپیوتر برای شما باید بتواند نیاز های روزانه شما را بدون کاهش سرعت یا افزایش دما، برطرف کند.

برترین پردازنده های AMD‌ در سالی که گذشت (2022) شنبه 19 آذر 1401 ساعت 09:45

بهترین پردازنده های AMD تعادل عالی بین عملکرد و قیمت ارائه می دهند. این تراشه‌ها قادر به انجام کارهای مختلف از چندوظیفه‌ای در محل کار تا ارائه سریع‌ترین نرخ فریم در بازی ها بدون نیاز به پرداخت پول زیا...

بهترین لپ تاپ ها برای دانشجویان مهندسی چهارشنبه 2 آذر 1401 ساعت 11:01

خانم ها و آقایان لازم است بدانید داشتن مناسب ترین لپ تاپ یا تبلت در برخی موارد به یک ضرورت برای هر دانش‌آموز در سراسر جهان تبدیل شده است، بسیاری از زبان‌آموزان می‌توانند با یک لپ تاپ Chromebook ارزان ...

بهترین لپ تاپ های MSI 2022 پنج شنبه 26 آبان 1401 ساعت 12:54

خرید یک لپ تاپ می تواند به سرعت تبدیل به یک تجربه فوق العاده شود.ما در اینجا لیستی از لپ‌تاپ‌های MSI را که متناسب با نیازها و بودجه‌های مختلف هستند، گردآوری کرده‌ایم. در این لیست کوتاه سعی کرده ایم ان...

بهترین لپ تاپ ها برای ترید سه شنبه 17 آبان 1401 ساعت 12:35

اگر در حوزه کسب و کار فعال هستید، یا مشغول معامله در بازارهای مالی جهانی هستید، باید به فکر خرید لپ تاپ متناسب با نیازهای خود باشید.

بهترین مانیتورهای 2022 دوشنبه 16 آبان 1401 ساعت 14:38

مانیتور ها در طیف وسیعی از اندازه ها، رزولوشن ها و انواع پنل ها عرضه می شوند. که این گستردگی کار شما را برای خرید دشوار می کند. ما بهترین ها را طبق شاخص های مهم بررسی کردیم.

بهترین لپ تاپ های گیمینگ ایسر شنبه 14 آبان 1401 ساعت 11:49

بهترین لپ تاپ های گیمینگ ایسر عملکرد عالی را با مقرون به صرفه بودن ترکیب کرده اند. و به کاربران این امکان را می دهند که مدرن ترین بازی های موجود در بازار را اجرا کنند. هیچ حسی نشاط آور تر از این نیست ...

لنوو های همه کاره (بهترین لپ تاپ های لنوو 2022 ) شنبه 7 آبان 1401 ساعت 12:00

لنوو جزء جدانشدنی در لپ تاپ های تجاری است. به هر کجا و هر مکانی مراجعه کنید، دستگاه ها و نوت بوک های لنوو را قطعا خواهید دید. مدل های اصلی ، 2 در 1 ، گیمینگ ، در طیف وسیعی از قیمت ها و سبک ها را تولید...

لپ تاپ بازی یا کاری مسئله این است ( لپ تاپ های 17 اینچی 2022) دوشنبه 25 مهر 1401 ساعت 14:58

لپ تاپ های 17 اینچی شاید بزرگ و به قول معروف چقر باشن اما برای کسایی که اهل بازی و تدوین ویدئو هستند، به دلیل صفحه نمایش بزرگ مناسب خواهد بود.

راهنمای خرید لپ تاپ بازی ( چطور لپ تاپ گیمینگ بخریم) سه شنبه 19 مهر 1401 ساعت 13:26

در این مقاله قصد داریم راهنمای خرید لپ تاپ گیمینگ با توجه به مشخصات مختلفی که در بازار وجود دارد، بررسی کنیم.

کروم بوک های دوست داشتنی (بهترین کروم بوک های نیمه دوم 2022) دوشنبه 21 شهریور 1401 ساعت 12:20

سیستم عامل کروم بوک برای اولین بار در سال 2011 منتشر شد. اما از آن زمان تا به حال راه زیادی را پیموده و فقط به وب متکی نیست. همچنین ویژگی های را داراست که با رقیب های خود ویندوز و مک رقابت می کند.

مسئله اینست M1 یا اینتل؟ مقایسه دو مدل لپ تاپ اپل سه شنبه 15 شهریور 1401 ساعت 10:21

شرکت اپل در نوامبر 2020 مصادف با آذر – دی ماه 1399 مک بوک پرو 13 اینچی محبوب خود را با اولین تراشه سیلیکونی M1 به بازار عرضه کرد. در این مدل به جای استفاده از تراشه اینتل از تراشه M1 ساخت خود اپل استف...

خوب‌های روزگار در دنیای دیجیتالی (بهترین لپ تاپ در نیمه دوم 2022) یکشنبه 13 شهریور 1401 ساعت 14:06

در بازار می‌شود انواع و اقسام مختلفی از لپ تاپ‌ها را پیدا کرد, اما بهترین لپ تاپ از این مدل‌های مختلف, اعم از لپ تاپ تجاری, لپ تاپ قدرتمند گیمینگ یا حتی کروم بوک برای شما کدام است؟ در این مقاله برای ا...

لپ‌تاپ‌های همه فن حریف (لپ تاپ های خوب 2 در 1) پنج شنبه 3 شهریور 1401 ساعت 11:36

اگر به دنبال دستگاه‌های قابل حمل هستید ، لپ تاپ بهترین گزینه برای شماست. اگر اولویت اصلی شما تماشای ویدئو می‌باشد، تبلت را انتخاب کنید. اما تا حالا به این فکر کرده اید، اگر بخواهید همه این کار‌ها را د...

پری از جنس لپ تاپ (سبکترین لپ تاپ 14 اینچی) سه شنبه 1 شهریور 1401 ساعت 12:27

ایسوس در نمایشگاه کامپیوتکس 2022 از یک جفت لپ‌تاپ جدید از سری Expert رونمایی کرد که شامل سبک‌ترین لپ‌تاپ‌های ۱۴ اینچی دنیاست. اگر به صورت حرفه ای از لپ تاپ استفاده می‌کنید، قطعا این لپ تاپ‌ها شما را ن...

لپ تاپ‌های بی نظیر در CES (نمایشگاه CES 2022) یکشنبه 23 مرداد 1401 ساعت 11:23

در سال‌های گذشته نمایشگاه CES به خاطر همه گیری بیماری کرونا فقط به صورت مجازی برگذار شده بود. خوشبختانه نمایشگاه امسال, یعنی CES 2022 هم به صورت مجازی و هم به صورت فیزیکی در شهر لاس وگاس برگذار شد.

لپ تاپ برای کار چی بخرم؟؟!! (بهترین لپ تاپ‌های کاری) پنج شنبه 6 مرداد 1401 ساعت 13:33

هر سال صدها مدل لپ تاپ وارد بازار می‌شود, اما مرز بین لپ تاپ‌های مهندسی, حسابداری و کاری بسیار باریک است, همین موضوع تصمیم‌گیری را سخت تر می‌کند.

مراقب سیستم های داغ باشید (تاثیرات گرما بر CPU و GPU) سه شنبه 21 تیر 1401 ساعت 14:26

چه موافق گرمای سیستم باشید چه مخالف, زمانی که پای گرمای شدید وسط می‌آید کمی به دل همه دلهره می‌افتد. در واقع اجزای داخلی کامپیوتر‌ها هم قطعاً همینطور فکر می‌کنند و از گرمای شدید بیزارند.

خانه
داشبورد
اطلاعات
سفارشات
پیام ها
بیشتر
بیشتر
0 سبد
جستجو
دسته ها
تماس
دسته بندی ها
لپ تاپ
موبایل
لوازم جانبی
کامپیوتر و قطعات
لوازم اداری
کنسول و تبلت